
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 210
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01152
Ext.Price$0.01152
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01152 | $0.01152 |
| 10 | $0.00576 | $0.05760 |
| 50 | $0.00513 | $0.25650 |
| 100 | $0.00456 | $0.45600 |
| 500 | $0.00405 | $2.02500 |
| 1000 | $0.00359 | $3.59000 |
| 3000 | $0.00341 | $10.23000 |
| 5000 | $0.00323 | $16.15000 |
| 10000 | $0.00304 | $30.40000 |
